Четвер, 27.02.2020, 16:22Вітаю Вас Гость | RSS
Малинівський ЗНВК "Школа-сад"
Меню сайту
 • Головна сторінка
 • Історія школи
 • Історія села
 • Бібліотека
 • Малинівські новини
 • Малинівка ТV
 • Галерея випускників
 • Фотоальбом
 • Зв'язок з адміністрацією
 •  

  Наше опитування
  Внаслідок чого Ви почали палити?
  Всього відповідей: 255
  Міні-чат
  Головна » 2011 » Квітень » 16 » Деякі аспекти нових норм атестації педагогічних працівників
  Деякі аспекти нових норм атестації педагогічних працівників
  10:51

                     Деякі аспекти нових норм атестації педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації.

       Варто зазначити, що на відміну від норм попереднього, новим Положенням про атестацію педагогічних працівників визначено, що присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно.

  Наприклад, працівника, який відповідає Атестація педагогічних працівників відповідно до нового типового положення

  вимогам до категорії "спеціаліст вищої категорії", проте за результатами попередньої атестації йому було присвоєно категорію "спеціаліст другої категорії", за загальним правилом не можна атестувати на категорію "спеціаліст вищої категорії".

  Звертаємо вашу увагу також на те, що наразі вчителі, які мають навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється й на педагогічне навантаження з інших предметів, котрі вони викладають і з яких пройшли підвищення кваліфікації.

  Атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо осіб, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра.

  Особи з повною вищою педагогічною або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувались вищими навчальними закладами або підготовлені в недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, котрі мають відповідну освіту.

  Чергова атестація педагогічних працівників

  Чергова атестація педагогічних працівників здійснюється один раз на п’ять років.

  Умовою чергової атестації педпрацівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.

  Вимога щодо підвищення кваліфікації не поширюється на освітян, які працюють перші п’ять років після закінчення вищого навчального закладу. Для педагогічних працівників вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації підвищення кваліфікації може відбуватись у формі стажування.

  Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення ВНЗ, атестуються не раніше як після двох років роботи на займаній посаді.

  На час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (якщо дитина потребує домашнього догляду – до досягнення дитиною шестирічного віку) за педагогічними працівниками зберігаються кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання. Час перебування в таких відпустках не враховується при визначенні строку чергової атестації.

  Нововведенням положення є також норма, згідно з якою за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу системи загальної середньої освіти та системи дошкільної освіти зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) до наступної атестації, педагогічні звання. Ця норма також поширюється на педагогічних працівників професійно-педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів I–I рівня акредитації, що входять до системи загальної середньої освіти.

   

  У разі поновлення на роботі педагогічного працівника, який раніше виконував цю роботу, незалежно від тривалості перерви у роботі, за ним зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється, як правило, через рік після переходу на посаду методиста, але не пізніше як через два роки.

  При виявленні окремих недоліків у роботі педагогічного працівника, які не вплинули на якість навчально-виховного процесу, атестаційна комісія може прийняти рішення про відповідність працівника займаній посаді за умови виконання ним заходів, визначених атестаційною комісією. Кількість членів атестаційної комісії не може бути меншою семи осіб.

  Позачергова атестація педагогічних працівників

  Позачергова атестація проводиться:

  за заявою працівників з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду)

  за поданням керівника чи педради навчального закладу з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та в разі зниження ним рівня професійної діяльності.

  Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитись не раніше як через три роки після присвоєння попередньої.

   

  За матеріалам сайту:  Освіта.ua

  Переглядів: 584 | Додав: malina | Рейтинг: 5.0/1 |
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Форма входу
  Календар новин
  «  Квітень 2011  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930
  Пошук
  Друзі сайту
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0