Неділя, 23.02.2020, 01:29Вітаю Вас Гость | RSS
Малинівський ЗНВК "Школа-сад"
Меню сайту
 • Головна сторінка
 • Історія школи
 • Історія села
 • Бібліотека
 • Малинівські новини
 • Малинівка ТV
 • Галерея випускників
 • Фотоальбом
 • Зв'язок з адміністрацією
 •  

  Наше опитування
  Внаслідок чого Ви почали палити?
  Всього відповідей: 255
  Міні-чат
  Головна » 2011 » Листопад » 4 » Мені випала велика нагода
  Мені випала велика нагода
  16:25
              Мені була надана велика честь - бути делегатом III Всеукраїнського з´їзду працівників освіти, який проходив 28 жовтня 2011 р. у Національному авіаційному університеті м. Києва.

  З'їзд - це, передусім, спілкування з однодумцями, з цікавими людьми, це нові зустрічі, вирішення проблем, це нові враження та позитивні емоції.

  На з’їзд було обрано тисячу делегатів з усіх регіонів України. Кожен з делегатів репрезентував понад 800 працівників сфери освіти. Окрім того, у роботі з’їзду взяли участь понад 500 запрошених – це ветерани педагогічної праці, науковці, педагоги, учителі-новатори. Я була делегатом від Малинщини у складі делегації Житомирської області.

  З’їзді працівників освіти розглянув Національну стратегію розвитку освіти на 2011-2021 роки, проект закону «Про вищу освіту», а також звернення до Верховної Ради щодо оновлення законодавчої влади в галузі освіти.

  Проведення цього з’їзду зумовлене потребою глибокого аналізу сучасного стану та проблем освітньої галузі, вітчизняного і світового досвіду, визначення стратегії і основних напрямів подальшого її розвитку. На з´їзді виступали поважні промовці: голова Громадської Ради освітян і науковців України Станіслав Ніколаєнко, губернатори декількох областей, начальники декількох відділів районних відділів освіти, ректори деяких вищих навчальних закладів Києва, Львова, Івано-Франківська, директори коледжів, профтехучилищ, одна вчителька математики з Харкова, практичний психолог з Тернопільщини та інші. Звичайно ж, із важливими підсумками проведеної передз’їздівської роботи Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. У роботі з´їзду взяв участь Прем’єр-міністр Микола Азаров, який сходу звинуватив усе вчительство у «духовному Чорнобилі», але запевнив , що Уряд і надалі буде поліпшувати матеріальний стан учителів. Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник у своїй доповіді дав глибокий аналіз стану освітньої галузі, виклав пріоритети подальшого розвитку галузі. Зокрема, Міністр зазначив, що з 1 вересня 2012 року початкова школа в Україні розпочинає нову дорогу в майбутнє. Він наголосив, що Уряд затвердив нові стандарти початкової школи і вже розроблені навчальні програми та оголошено конкурс на підручники. "Цілі поставлені вкрай амбітні - іноземна мова з першого класу, інформатика з 2-го. Повернули природознавство, позбулись стресових оцінок з фізкультури, основ здоров'я. Багато до чого треба буде звикати і батькам, і вчителям. Сподіваємось на краще", - наголосив Дмитро Табачник. Він зазначив, що головне завдання - "налагодити безпечну та зручну переправу з дошкільної освіти в початкову школу. А саме початкову школу перетворити на освітній храм, де ростимуть здорові, доброзичливі один до одного та до старших, кмітливі діти". Було зазначено, що надзвичайно важливо, аби педагогічні вищі навчальні заклади та інститути підвищення кваліфікації оперативно та творчо розпочали підготовку до розбудови нової початкової школи. Під час ІІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти порушувалися питання позашкільної освіти Міністр зазначив, що на сьогодні в Україні працюють 1,5 тисячі позашкільних навчальних закладів і 638 дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Він розповів, що у цих закладах займаються 1,5 млн. дітей, а це майже 40% кількості школярів. "А решта? Треба розгалужувати мережу? Безумовно. Не закривати як депутати міст Знам'янки Кіровоградської області, Самбора Львівської області, Черкас, Полтави, а відкривати позашкільні заклади", - сказав Дмитро Табачник. Він повідомив, що саме ця ідея закладена в новій Державній програмі розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року. Дмитро Табачник визначив "три дороги" загальнодержавного значення, якими піде професійно-технічна освіта , обсяг фінансування якої становить 3,5 млрд. гривень.
  "Звичайно на першому місці в програмі - забезпечення якості професійно-технічної освіти відповідно до потреб економіки. Серед пріоритетів - управління нею та її фінансове забезпечення", - сказав Дмитро Табачник.
  Також Міністр визначив "три дороги" загальнодержавного значення, якими піде професійно-технічна освіта.
  "Дорога перша. Стандарти професійно-технічної освіти. Чинний Національний класифікатор України включає близько 6 тисяч робітничих професій. Підготовка кваліфікованих робітників у профтехучилищах здійснюється майже за 520 професіями. В 2010 році ми розпочали і будемо щорічно затверджувати 60 державних стандартів. Активну участь братимуть науковці та роботодавці, котрі визначатимуть кваліфікаційні вимоги до кожної конкретної професії", - зазначив Дмитро Табачник.
  Другою дорогою, за словами Міністра, є співпраця з роботодавцями, а третьою - активізація роботи молодіжного підприємництва, створення нових навчально-виробничих структур та розвиток сфери послуг.
  Дмитро Табачник зазначив, що "насправді їх значно більше. Важливо, щоб на цих дорогах наші діти знайшли свої стежки і стали в житті потрібні та щасливі". У доповіді прозвучали й матеріали про проект Закону «Про вищу освіту»
  Дмитро Табачник зазначив, що проект Закону України "Про вищу освіту" відповідає Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", а основні його положення ґрунтуються на національних традиціях і європейському досвіді.
  Крім того, він розповів про основні нововведення закону, а саме: розширення автономії щодо інституційних, академічних та фінансових прав вищих навчальних закладів; звуження системи органів виконавчої влади, що мають у підпорядкуванні вузи; збільшення строків навчання за рівнем магістра до півтора - двох років та в аспірантурі за рівнем доктора філософії - з трьох до чотирьох років.
  За словами Міністра, проект закону адаптує структуру вищої освіти до європейських вимог, а також передбачає законодавче врегулювання зовнішнього незалежного оцінювання та посилює інноваційну складову діяльність університетів і чітко визначає організаційно-правові форми впровадження інновацій.
  "Політичні ігри, танці та шабаші навколо такого важливого документу, як проект Закону України "Про вищу освіту", неминучі. Але перетворювати їх на безкінечний "мерлезонський балет" не можна. Ми є відповідальними за якісну законодавчу базу і перед нашим суспільством, і перед європейською спільнотою. Адже освітній простір не має меж", - наголосив Дмитро Табачник.
  Він також звернув увагу делегатів на те, що проект Закону "Про вищу освіту" в різних редакціях розглядався та обговорювався впродовж трьох років - при трьох урядах і трьох міністрах.
  "І нехай не закидає хтось, що він (проект Закону "Про вищу освіту") створений за останній рік-півтора. Закон - не бур'ян, і він не виростає самостійно", - додав Міністр. З'їзд, безперечно, став епохальною подією в освітянському житті, намітив найближчі перспективи на поліпшення галузі, але …залишив, як на мене, багато таємниць. Чому, для прикладу, пересічне вчительство взагалі було непоінформоване, я вже не кажу обізнане, про з’їзд взагалі. Чому не залучили нас до проблем, які піднімалися на форумі. А чи не тому, що хоч з’їзд був і вчительський, але про вчителя середньої школи не говорили . Проблеми, які хвилюють кожного (що буде з навантаженням, оплатою ,чому стільки паперової документації на голову вчителя, відповідальності за учня, у якого врешті – решт є батьки, а вони або гроші заробляють, або вирішують сімейні проблеми, …..), залишились з нами, любі мої колеги. Нам, як завжди, потрібно бути готовим: до уроку мати конспект, перевірені зошити, подружитися з комп’ютером , бо без цього ми не сучасні, з постійною готовністю виконувати будь - яке доручення, забаганку директора, завуча , нести персональну відповідальність за кожного учня на уроці та перерві , і обов’язково сіяти РОЗУМНЕ, ДОБРЕ, ВІЧНЕ….
   
                          вчитель Малинівського ЗНВК Власенко Ірина Миколаївна
  Переглядів: 593 | Додав: malina | Рейтинг: 5.0/9 |
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Форма входу
  Календар новин
  «  Листопад 2011  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930
  Пошук
  Друзі сайту
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0