Субота, 22.02.2020, 23:16Вітаю Вас Гость | RSS
Малинівський ЗНВК "Школа-сад"
Меню сайту
 • Головна сторінка
 • Історія школи
 • Історія села
 • Бібліотека
 • Малинівські новини
 • Малинівка ТV
 • Галерея випускників
 • Фотоальбом
 • Зв'язок з адміністрацією
 •  

  Категорії каталога
  Мои статьи [164]
  Наше опитування
  Внаслідок чого Ви почали палити?
  Всього відповідей: 255
  Міні-чат

  Каталог статей


  Головна » Статті » Мои статьи

  Що таке СНІД ?
  З 1 листопада до 1 грудня 2008 року у нашому ЗНВК проходять заходи , спрямовані на попаганду здорового способу життя. Основне завдвння таких заходів - привернути увагу школярів, батьків, вчителів на сутніть ВІЛ-інфекції та захворювання на СНІД, основні шляхи їх поширення, засоби профілактики, правовий та соціальних захист інфікованих, пропаганда здорового способу життя. Серед учнів 8 –11 класів проведені заняття на тему: “Життя, в якому є ВІЛ”, тренінг у 11 класі “Майбутнє у твоїх руках”, анкетування серед старшокласників , вчителів, батьків “Молодь та протиправна поведінка”. Ми зустрілися з шкільним психологом, і Катерина Антонівна розказала нам таке.
  Що таке СНІД?
  СНІД - декодифікується як Синдром Набутого Імунно-Дефіциту. Людина набуває цей синдром через свої вчинки та поведінку (хвороба не є генетичною складовою; але вона може передаватися від матері до дитини у зародковому стані, під час пологів та годування материнським молоком). Хвороба вражає імунну систему, яка є своєрідним бар'єром-охоронцем від інфекцій та хвороб. СНІД підриває систему охорони, тому організм не спроможний захистити себе від численних хвороб, а також від так званих умовно-патогенних (можливих) хвороб - ослаблена імунна система робить виникнення цих хвороб можливим. Синдром - це зібрання хвороб та інфекцій. Саме від них хворі на СНІД і вмирають, СНІД спричиняється вірусом ВІЛ (Відсутність Імунодефіциту Людини). Вірус ВІЛ, як і інші, віруси, атакує клітину і продовжує там існувати, інакше кажучи, клітина стає своєрідною фабрикою репродукції вірусу. ВІЛ - ретровірус, генетична основа якого РНК (рибонуклеїнова кислота). Через фермент (зворотну транскрипцію) РНК перетворюється на ДНК у клітині людини (дезоксирибонуклеїнову кислоту)
  ЯК ВІЛ РУЙНУЄ ОРГАНІЗМ?
  Клітини, які атакують ВІЛ, відомі як клітини Т4 або "хелпери". Це білі кров'яні тільця, що створюють передову лінію охорони проти антитіл, які роблять здорову клітину хворою. Вірус з'єднується з білковою частиною клітини СD4. На час створення цієї програми (1992р.) дослідники вважали, що СD4 з'єднується із субстанцією під назвою gР120, яка покриває ВІЛ. Клітини під назвою макрофаги теж притягують вірус. Макрофаги - це фагоцити у крові.
  Імунна система має також клітини Т8 - білі кров'яні тільця, що відключають імунну систему після того, як вона перешкодила інфекції потрапити до організму. Здорова людина має удвічі більше клітин Т4, ніж Т8. Для хворих на СНІД це відношення обернене, тобто клітин Т4 у хворих недостатньо, щоб захистити себе від інфекції, а клітин Т8, що наказують імунній системі припинити охорону - більше, ніж треба. Саме тому до хворих на СНІД легко чіпляються різні інфекції та хвороби.
  ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ СНІД (ВІЛ):
  Шляхи, якими передається вірус, добре відомі. Вірус передається спілкуванням з інфікованою людиною через кров; через спеціальну рідину, яка виділяється статевими органами інфікованої людини ; через плаценту до плоду; через кров матері під час пологів; через материнське молоко.
  Треба пам'ятати, що людина стає носієм ВІЛу внаслідок своєї поведінки, а не через те, хто вона особисто є. Бо кожний, хто вдається до небезпечного способу сексуальних стосунків, ризикує заразитися вірусом СНІДу. Людина може бути жіночої чи чоловічої статі, молодого чи похилого віку, гетеросексуальною чи гомосексуальною, заможною чи бідною.
  ВІЛ не передається через укуси москитів та інших комах; через туалетні стільчики; через питні фонтанчики; через піт та сльози інфікованих людей; через кашель та чихання, через водні резервуари; можна доїсти бутерброд, пити з однієї склянки, користуватися одним рушником (але тоді, коли немає плям свіжої крові). Можливо, але це ще проблематично, що вірус передається через поцілунки - в цьому разі мав бути контакт через кров. Інколи люди хвилюються, що під час спортивних занять трапляються кровоточиві травми, через які проникає вірус. На час створення цієї програми таких випадків не зареєстровано. Вірус гине швидко, коли покидає організм. Немає сумніву - в крові, що зашерхла, вірус уже мертвий. Кров можна змити 10%-ним розчином, що вибілює: 90% - води, 10% - порошку.
  Симптоми СНІДу, які легко визначити:
  опухлі лімфатичні залози ;
  сухий безперервний кашель;
  Втома;
  частий понос;
  піт уночі;
  втрата апетиту ;
  різка непередбачена втрата ваги ;
  безперервні інфекці;ї
  багрові плями, що схожі на полуниці або на гриби, які рельєфно відзначаються на шкірі .
  Категорія: Мои статьи | Додав: malina (18.11.2008)
  Переглядів: 1481 | Рейтинг: 5.0/1 |
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Форма входу
  Пошук
  Друзі сайту
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0